Do 5. ročníka turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá 2020 sa zapojil rekordný počet turistov

Autor: Reštartnisa, o.z. | 10.12.2020 o 23:49 | Karma článku: 2,34 | Prečítané:  226x

5. ročník turistickej výzvy 7 kopcvo 3 jazerá zaznamenal rekordné počty. Pre 6 ročník sme si opäť pripravili atraktívne ciele pre turistov, cyklistov aj rodiny s deťmi.

Celkovo sa do 5. ročníka výzvy 7 kopcov 3 jazerá 2020 zapojilo 1706 účastníkov. Je to vôbec najvyšší počet za všetky ročníky.

Z nich 659 splnilo viac ako 5 cieľov. Sem sme zarátali aj tých, ktorí si kvôli Covid obmedzeniam uplatnili alternatívne ciele. Tie sme navrhli po druhom obmedzení pohybu v okresoch.

Veľký Rozsutec Malá fatraVeľký Rozsutec Malá fatra (Slovensko z neba CBS studio)

Na “kompletku” všetky ciele splnilo 87 účastníkov. Navyše 53 z nich sa podarilo splniť aj 11 bonusový cieľ. Obmedzenia v Česku a na hraniciach však mnohých zastavili na 9 cieľoch. Takých bolo 138. Všetkým gratulujeme. Super výkon.

Za najnáročnejšie ciele ste označili Čiernu HoruSpišské plesáVolovec a Baníkov. Levočáky a Volovec kvôli vzdialenostiam, Baníkov a Spišské plesá kvôli technickej náročnosti. Milé však je, že Baníkov a Spišské plesá zároveň väčšina z vás označila ako najkrajšie ciele. Nesmieme opomenúť ani Slovenský raj a Zejmarskú tiesňanu.

K najnavštevovanejším cieľom patrili oba Inovce. Považský aj Pohronský. Možno preto, že sú celoročne ľahko dostupné.

Najmenej návštev dosiahla moravská Soláň, ale pri miere cezhraničných obmedzení sa niet čo čudovať.

V tomto roku sme opäť zaznamenali nárast rodín s deťmi. Teší nás, že vyťahujete deti do prírody a k športu. V podpore rodín budeme aj naďalej pokračovať. Nebjte sa vytiahnuť von aj seniorov, rodičov. Možno im tým zmeníte život.

Výzva 7 kopcov 3 jazerá bude aj naďalej o zážitkoch. Chceme tak zvýrazniť koncept nesúťaženia, užívania si prírody, turistiky, budovania vzťahov a objavovania krásnych kútov Slovenska. A toto leto pre Slovensko výnimočné.

Vstupujeme do 6 ročníka 2021. Veríme, že nám udržíte priazeň aj naďalej. Opäť sme pripravili atraktívne ciele. Každý z nich má odporúčané turistické trasy, cyklotrasy i nenáročné výletné ciele pre rodiny s deťmi. Je iba na vás, či si zvolíte kondične exponovaný výstup alebo výlet. Trasy pre ciele zverejníme v priebehu decembra.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?